Anasayfa

ABECE YENİ SAYI

  OCAK-ŞUBAT 2016
    (341.SAYI)
 

VİDEOLAR

Kimler Sitede

Şu anda 5 konuk çevrimiçi

SİTE SAYACI

YİNE BEKLERİZ
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN41
mod_vvisit_counterDÜN31
mod_vvisit_counterBU HAFTA72
mod_vvisit_counterBU AY982
mod_vvisit_counterTOPLAM292659
EĞİT DER (EĞİTİMCİLER DERNEĞİ)

              

                "EĞİT DER Referandumun Ardından Soruyor"

        Eğit  Der Genel Merkezi olarak; 16 Nisan referandumunun ardından Türkiye'de ne olacak, ne yapmalıyız sorularına yanıt aramak için CHP İçel Milletvekili Sayın Fikri Sağlar'ı konuk ettik. Katılımı ve değerli paylaşımları için teşekkür ediyoruz.

  Sayın Sağlar Eğit Der üyeleriyle sürece ilişkin değerlendirmelerini paylaştığı toplantıda eğitimcilerin düşüncelerini de ayrıca not ederek ilgili kurullara ulaşmasını sağlayacaktır. Sayın Sağlar tarafından toplantıda ifade edilen değerlendirmeyi özet olarak sunuyoruz.

     16 Nisanda Türkiye'de rejim değişmiştir. Cumhuriyetin temel nitelikleri laik, sosyal, hukuk devleti yok edilmek üzeredir. Referandumda baskıya, haksız ve adaletsiz kampanyaya karşı "HAYIR" çıkmış ancak YSK eliyle sonuç değiştirilmiştir. Demokratik parlamenter sistemi savunan çok farklı kesimlerin %49'luk buluşması anlamlı olduğu kadar büyütülmesi kaçınılmaz bir görevdir. Referandum ile millete ait yetkiler tek kişide toplanmıştır. Bu durum ülkemiz ve halkımız açısından denetlenemez bir tehlike içermektedir. Türkiye'de sosyal demokratlar, devrimciler, demokratlar, gidişattan endişeli muhafazakarlar demokrasiyi geliştirme ve demokratik, laik, sosyal hukuk devletini yeniden kurmak için birlikte mücadele vermelidir.  CHP önümüzdeki dönemin programını oluşturmalı, referandum sürecinde olduğu gibi bütün gücüyle halkımızla buluşmalı ve parlamenter sistemin aksayan yönlerini gidererek kazandırmalıdır.

     Eğit Der olarak; yapılan değerlendirmeler kapsamında her türlü mücadelede yerimizi alacağımızı ifade ediyoruz. Ayrıca CHP'nin üyesi, partiye gönül veren, oy verenler olarak sosyal demokrasiye olan. inancın büyümesi için eleştiri ve özeleştiri kanallarının açık olması ve ifade özgürlüğünün saygıyla karşılanması gerektiğine inanıyoruz. Türkiye açısından böylesi kritik bir dönemde ne bir üye, ne oy veren bir yurttaşımızı yada partinin gelişmesi için konuşan, düşüncelerini açıklayan hiç bir milletvekilimizi kaybetme lüksümüz yoktur. CHP'de demokrasinin işliyor olması Türkiye'de özlemini duyduğumuz demokrasiye ve özgürlüklere hizmet edecektir. 15.05.2017

 

 

 

 

                          

 
«BaşlangıçÖnceki12345678910SonrakiSon»

Sayfa 8 / 23
 

LİNKLER

KESK
KAMU EMEKÇİLERİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
DİSK
DEVRİMCİ İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
EĞİTİM SEN
EĞİTİM VE BİLİM EMEKÇİLERİ SENDİKASI