VİDEOLAR
ABECE YENİ SAYI
  OCAK-ŞUBAT 2016
    (341.SAYI)
 
LİNKLER
KESK
KAMU EMEKÇİLERİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
DİSK
DEVRİMCİ İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
EĞİTİM SEN
EĞİTİM VE BİLİM EMEKÇİLERİ SENDİKASI
Kimler Sitede
Şu anda 25 konuk çevrimiçi
SİTE SAYACI
YİNE BEKLERİZ
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN28
mod_vvisit_counterDÜN147
mod_vvisit_counterBU HAFTA28
mod_vvisit_counterBU AY2335
mod_vvisit_counterTOPLAM269163
Anasayfa

Ali Bozkurt'u Anma

                    

 

Eğit Der eski yöneticilerinden Cengiz KAPLAN'ın şiir kitabı,"Sokaktan Gelen Mektup" Favori Yayınları'ndan çıkarak okurlarıyla buluşuyor.            

 

              

                "EĞİT DER Referandumun Ardından Soruyor"

        Eğit  Der Genel Merkezi olarak; 16 Nisan referandumunun ardından Türkiye'de ne olacak, ne yapmalıyız sorularına yanıt aramak için CHP İçel Milletvekili Sayın Fikri Sağlar'ı konuk ettik. Katılımı ve değerli paylaşımları için teşekkür ediyoruz.

  Sayın Sağlar Eğit Der üyeleriyle sürece ilişkin değerlendirmelerini paylaştığı toplantıda eğitimcilerin düşüncelerini de ayrıca not ederek ilgili kurullara ulaşmasını sağlayacaktır. Sayın Sağlar tarafından toplantıda ifade edilen değerlendirmeyi özet olarak sunuyoruz.

     16 Nisanda Türkiye'de rejim değişmiştir. Cumhuriyetin temel nitelikleri laik, sosyal, hukuk devleti yok edilmek üzeredir. Referandumda baskıya, haksız ve adaletsiz kampanyaya karşı "HAYIR" çıkmış ancak YSK eliyle sonuç değiştirilmiştir. Demokratik parlamenter sistemi savunan çok farklı kesimlerin %49'luk buluşması anlamlı olduğu kadar büyütülmesi kaçınılmaz bir görevdir. Referandum ile millete ait yetkiler tek kişide toplanmıştır. Bu durum ülkemiz ve halkımız açısından denetlenemez bir tehlike içermektedir. Türkiye'de sosyal demokratlar, devrimciler, demokratlar, gidişattan endişeli muhafazakarlar demokrasiyi geliştirme ve demokratik, laik, sosyal hukuk devletini yeniden kurmak için birlikte mücadele vermelidir.  CHP önümüzdeki dönemin programını oluşturmalı, referandum sürecinde olduğu gibi bütün gücüyle halkımızla buluşmalı ve parlamenter sistemin aksayan yönlerini gidererek kazandırmalıdır.

     Eğit Der olarak; yapılan değerlendirmeler kapsamında her türlü mücadelede yerimizi alacağımızı ifade ediyoruz. Ayrıca CHP'nin üyesi, partiye gönül veren, oy verenler olarak sosyal demokrasiye olan. inancın büyümesi için eleştiri ve özeleştiri kanallarının açık olması ve ifade özgürlüğünün saygıyla karşılanması gerektiğine inanıyoruz. Türkiye açısından böylesi kritik bir dönemde ne bir üye, ne oy veren bir yurttaşımızı yada partinin gelişmesi için konuşan, düşüncelerini açıklayan hiç bir milletvekilimizi kaybetme lüksümüz yoktur. CHP'de demokrasinin işliyor olması Türkiye'de özlemini duyduğumuz demokrasiye ve özgürlüklere hizmet edecektir. 15.05.2017

 

 

 

 
ANKET
YENİ SAYFAMIZ